Lemování ke střešnímu oknu 78x98

Lemování ke střešnímu oknu 78x98

Cena bez DPH: 1 207,44 Kč
Cena s DPH: 1 461 Kč
Ks
skladem
Záruka: 10 let

Lemování ke střešním oknům slouží k bezpečnému a vodotěsnému napojení okna na okolní střešní krytinu a chrání samotné okno i střechu před vniknutím vody do izolace. Je nutnou a nezbytnou součástí pro instalaci okna do různých typů střešních krytin.


Těsnící lemování AltaterraToto univerzální  lemování umožňuje spojení okna s profilovanou střešní krytinou od výšky profilu tašky 0mm (šindele, bobrovky, falcovaný plech) do výšky 55 mm (všechny běžné taškové krytiny, plechové v imitaci tašky).Složení lemování:

Lemování se skládá ze čtyř zakladních částí (spodní, dvě boční a dolní).

Spodní část je kvůli těsnému napojení na střešní krytinu zakončena tvarovatelným límcem s aplikovanou butylovou lepicí páskou. Součástí lemování ALTATERRA není drážka pro odvod vody a kondenzátu, tuto lze dodat taktéž. Na boční a horní okraje lemování umístíme volně přiložené samolepící těsnící klíny, které chrání krytinu před deštěm, sněhem a ostatními nečistotami a to pouze v případě profilovaných krytin.Prvky lemování:


 width=1 — spodní prvek lemování s tvarovatelným límcem šířky 165 mm.

2 — boční prvky

3 — horní prvek lemování

4 — proužky plechu pro přichycení k latím

5 — drážka pro odvod vody - není součástí této sady

6 — těsnící klínyZ důvodu maximálního snížení tepelných ztrát rámem okna výrobce doporučuje k lemování zakoupit zateplovací sadu, která je vyrobena a dodávána na zadaný rozměr okna a obsahuje izolační materiál z novozélandské ovčí vlny, sloužící k obalení a zateplení rámu a dále kvalitní paropropustný límec k vodotěsnému napojení rámu okna s okolní podstřešní membránou. Tím docílíme nejen snížení tepelných ztrát oknem, ale také snížíme možnost tvoření kondenzátu na zasklení střešního okna.
 

 
 


© 2019 RADIM CHVÁTAL Vytvořilo 4every1 s.r.o.