Střešní okno Altaterra 78x92

Střešní okno Altaterra 78x92

Cena bez DPH: 2 834,71 Kč
Cena s DPH: 3 430 Kč
Ks
skladem
Záruka: 10 let
Výrobce: ALTATERRA

AKCE: DOPRAVA PRODUKTU AŽ K VÁM JE ZCELA ZDARMA!
Velmi levná, přesto kvalitní a stabilní dřevěná střešní okna z koncernu VKR Group - Velux. Ideální řešení úspory prostředků při volbě střešních oken. K oknu je třeba objednat lemování ve stejném rozměru, aby byla souprava k montáži kompletní viz UNIVERSÁLNÍ TĚSNÍCÍ LEMOVÁNÍ v hlavní nabídce STŘEŠNÍ OKNA ALTATERRA . Dodáme do třech dnů od objednání. K oknům je možno doobjednat celou škálu vnitřních i vnějších doplňků - viz DOPLŇKY K OKNůM v sekci STŘEŠNÍ OKNA ALTATERRA.


ZÁRUKA 10 LET width=Výrobcem oken ALTATERRA je dánský koncern ALTATERRA Ltd., která je součástí rozsáhlé skupiny VKR Group, odkud pochází i nejznámější okna VELUX. Produktová řada Altaterra sestává ze střešních oken s otočným středovým závěsem a elegantními klikami, které umožňují pasivní mikroventilační větrání ve dvou různých polohách. Okna typu Altaterra lze namontovat do střech se sklonem 15-90 stupňů. Jejich velmi nízké ceny bylo dosaženo díky bezreklamové kampaně (okna nabízejí pouze výhradní výrobci, bez jakýchkoliv investic do výstavních stojanů, ukázkových oken, reklamních spotů, banerů, apod...), dále díky zúžení výběrových rozměrů oken na pět nejvyužívanějších řad a v neposlední řadě v minimalizaci výrobních nákladů (oplechování okna je v sadě s lemováním, nikoliv přímo na křídle, kliku je nutno na rám nainstalovat). Díky těmto a dalším úpravám nabízíme plnohodnotná a velmi kvalitní střešní okna za minimální ceny, aniž by došlo k zásahu do kvality výroby a samotného výrobku.Střešní okno je vybaveno kvalitním dvojsklem, plněným argonem a s nízkým faktorem propustnosti tepla. Sklo je opatřeno nízkoemisivní vrstvou s pokovením pro dosažení výborných tepelně-izolačních vlastností, díky čemuž je koeficient Usklo = 1,1 W/m2k.VLASTNOSTI OKEN ALTATERRA

Okna plastového typu jsou střešní okna kyvné konstrukce a jsou vyrobena z vícek
omorových PVC profilů bílé barvy s vloženými výztuhami z pozinkované oceli. Tato konstrukce zajišťuje stabilitu celého okna a zemezuje jeho deformacím v průběhu používání. Okno je ideálně přizpůsobeno pro použití do podkrovních prostor se zvýšeným výskytem vodních par (vlhkosti), jako koupelny a kuchyně. Okno je trvanlivé, vysoce odolné proti atmosférickým vlivům a korozi. Údržba okna je omezena na nezbytné minimum. Plast, ze kterého je okno vyrobeno, neabsorbuje vlhkost a vyznačuje se vysokou odolností proti kyselinám a rozpouštědlům. Svými koeficienty prostupu tepla Uskla=1,0W/m2K jednoznačně konkuruje výrobkům z vyšších cenových tříd. Hodnota Rw je 30dB, dolní klika Elegant je v bílé barvě, stejně jako okolní PVC materiál. width=Dřevěné rámy a křídla jsou vyrobeny z lamelovaného (vícevrstvého) borovicového dřeva a jsou ošetřeny ochranným nátěrem proti houbám a škůdcům metodou vakuové impregnace, na který jsou naneseny vrstvy laku na vodní bázi za účelem zachování přírodního vzhledu dřeva. Surovina používaná na výrobu dřevěných dílů pochází z lesů spravovaných metodou trvale udržitelného lesního hospodaření. 

Společnost je držitelem certifikátu spotřebitelského řetězce dřeva PEFC. (PEFC - Programme for the Endorsement of Forest Certification)-------------------------------------------------------------------------------- width=ZASKLENÍ

Střešní okna Altaterra jsou opatřena dvojsklem o celkové síle 24 mm - složení dvojskla 4-17-3 (meziokenní prostor je plněný argonem s nízkoemisní vrstvou), které zajišťuje dobrou tepelnou izolaci. 
Omezuje tepelné ztráty v zimním období a v letním období je zamezeno přehřátí. Hodnota izolačního dvojskla: 1,1 W/m2K. Vnější sklo je tvrzené. Ke všem oknům je možno doobjednat zateplovací sadu s hydroizolační fólií pro lepší utěsnění a spojení okna s okolní střechou a k eliminování tepelných mostů a tím i zamezení rosení skel okna. Zateplovací sada dále snižuje celkový koeficient prostupu tepla okna na 1,3  W/m2K.--------------------------------------------------------------------------------

 width=KLIKY

Na našich oknech používáme kliky v barvě leštěného matného hliníku. Kliky lze nastavovat do tří různých poloh: pozice úplného uzavření a dvě další pozice, které umožňují pasivní větrání podle potřeby vždy při zajištěném okně.

--------------------------------------------------------------------------------KVALITNÍ VÝROBA

Naše okna vyrábíme v evropských výrobních závodech, které splňují předpisy jakostních norem ISO 9001 ISO 14001 a OHSAS 18001, přičemž používáme nejmodernější technologické postupy a přísně dodržujeme předpisy norem vztahujících se na průmyslovou výrobu, ochranu životního prostředí a výrobní postupy. Energetické testy, testy vodotěsnosti jsou prováděny v nezávislých laboratořích IFT Rosenheim GmbH.
--------------------------------------------------------------------------------EKOLOGICKÉ PROVEDENÍJedním z nejvýznamnějších cílů naší společnosti je ochrana životního prostředí. Proto je pro nás mimořádně důležité, abychom dřevo potřebné pro výrobu získávali z lesů spravovaných metodou trvale udržitelného lesního hospodaření. Společnost je držitelem certifikátu spotřebitelského řetězce dřeva PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification). width=To zajišťuje transparentnost cesty dřeva počínaje lesem a hotovým výrobkem konče. Certifikát byl vystaven třetí nezávislou organizací, a proto můžeme s jistotou prohlásit, že dřevo potřebné k výrobě pochází z lesů spravovaných metodou trvale udržitelného lesního hospodaření. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ width=EFEKTNÍ ZAPUŠTĚNÍ DO STŘECHY

Střešní okna a lemování jsou osazeny níže v úrovni střechy, což zvyšuje nejenom efekt tepelné izolace, ale také vnější estetický vzhled. width=-------------------------------------------------------------------------------------------------------MONTÁŽMontáž střešních oken je velmi jednoduchá a nevyžaduje dlouhou přípravu.

Princip montáže je zkoušen, testován a dobře znám montážníkům mnoho let. Montáž okna zvládne svépomocí i domácí kutil - viz montážní postup oken v sekci KE STAŽENÍ - Návod k montáži okna Altaterra, nebo pomocí níže přiloženého obrázkového manuálu krok po kroku. Díky propracované výrobě a velmi kvalitním dílům je na okna Altaterra poskytovaná prodloužená záruka 10 let a platí i pro okna, nainstalovaná svépomocí. Není proto nutno pro zajištění plné záruky sjednávat certifikovanou montážní firmu. Lemování je universální na všechny druhy krytin, na krytiny bez profilu na povrchu (šindel, betternit, falz, deskové krytiny.....) je nutno dodané lemování pouze jednoduše odstranit pěnové těsnící klíny a zarovnat zpětný ohyb lemování pro bezproblémové vložrní okreje lemu pod rovnou krytinu.MONTÁŽ KROK PO KROKUPříprava v interiéru před montáží střešního okna Potřebné nářadíPřed započetím montáže střešního okna prověřte, zda máte připraveny veškeré prostředky pro zajištění bezpečné práce a potřebné nářadí. Pro proces montáže je to velmi důležité! Provedení vyměřeníJe možné, že z interiéru podkroví jsou trámy oloženy sádrokartonem nebo jiným obkladem. V těchto případech je velmi důležité dobře určit, kam přesně umístíte vrtané otvory. Zaměření provedeným od vnější zdi je možné přesně určit umístění okna v porovnání s venkovní plochou. VyznačeníPo přesném určení pozice označte místo. Zkušební řezPro zjištění přesnějšího měření zvětšete otvor. Zjistěte umístění krokvíZměřením vzdálenosti od krokve můžete označit jejich přesné umístění. Kraj nosného trámuDoporučujeme práci zahájit od vnitřního kraje nosného trámu, abychom eliminovali zbytečnou tesařskou práci, která souvisí s montáží střešního okna. Odstranění izolačního materiáluV případě eventuelního odstranění izolačního materiálu je potřebné učinit ochranná opatření: doporučujeme použít respirační masku i ochranné brýle.

  Odstranění nosné krokvePokud je nutné odstranit nosnou krokev, je velmi důležité přihlédnout k možným dopadům tohoto kroku na konstrukci krovu. Pokud si nejste jisti, obraťte se raději na odborníka. Ve většině případů se lze tohoto kroku vyvarovat umístěním okna mezi krokve (viz dále sekce ZHOTOVENÍ KONSTRUKCE OKENNÍHO OTVORU). Posouzení celkové situace kolem oknaZa účelem zjištění celkové situace kolem střešního okna je vhodné odstranit část deskového obložení. Spodní podpěraPodepřete nosný trám pod místem, kde ho plánujete odřezávat.Horní podepěra... upevněte podepření pod horním dílem nosné krokve. Odříznutí nosného trámuPoté je možné krov označit, odříznout a odstranit. Vyříznutí rámuVyřízněte přesnou výšku a šířku budoucího montážního otvoru... ..nezapomeňte na to, abyste... ponechali odpovídající výšku pro odříznutí okenního obložení pro provedení správného tvaru ostění.

Zhotovení konstrukce okenního otvoru OznačeníOznačte otvor na střešní fólii. Neodstraňujte zbytečně více materiálu, než je nezbytně nutné - později je možné kdykoli upravit dalším odříznutím. Odstranění střešní fólieOdřízněte a odstraňte střešní fólii, získáte tak přístup k nosným latím a střešní krytině. Profilované střešní krytinyPokud je na střeše použita skládaná profilovaná krytina, opatrně sundejte tašky do místnosti. Abyste předešli poranění nebo úrazu, dbejte důrazně na to, aby plocha pod střechou byla označená a prázdná. Střešní krytina z eternitových šablonV případě střešních krytin z eternitových šablon je pro vyhotovení okenního otvoru potřebné vyvrtat a vyříznout střešní obložení. Vyjmutí hřebíkůV případě hladké střešní krytiny je pro odstranění hřebíků potřeba použít uvolňovací nářadí. Odstranění střešních tašek nebo ploché střešní krytinySejměte odpovídající množství střešních tašek nebo ploché střešní krytiny, abyste si zajistili odpovídající pracovní prostor. Není vhodné odstraňovat zbytečně velké množství střešní krytiny - nezapomeňte, že tento materiál musíte poté na střechu vrátit!

 Odřezání nosných latíVyřízněte nosné latě, abyste zvětšili budoucí prostor ohraničený rámem.
 UPEVNĚNÍ RÁMU Připevněte nosné latě.Po dokonalé určení montážní výšky okna je vhodné připevnit nosnou lať, aby byl okenní rám dočasně podepřen.Vyjmutí okenního křídla z rámu.Před montáží rámu je potřeba ho vyjmout z okenního křídla. Otevřete okenní křídlo a otočte o 180 stupňů. Odemčení okenního pantuZmačkněte tlačítko PRESS na obou pantech (uslyšíte klapnutí) a okenní křídlo vyjměte z rámu.Po uvolnění pantů opatrně vyjměte okenní křídlo a odložte stranou (pokládejte vodorovně).Umístění montážních úhelníků Montáž rámuRám okna opatrně (s upevněnými konzolami) protáhněte otvorem.  Zkontrolujte nastavení rámu do správné úrovně.Pokud jsou dolní konzoly ve správné pozici, upevněte je.Konečná kontrola nastavení úrovněOkenní křídlo nasaďte zpět, abyste mohly zkontrolovat zda otevírání a zavírání správně funguje. Bezchybnou funkci otevírání a zavírání okenního křídla je potřeba zkontrolovat ještě v tomto stadiu montáže, protože v případě potřeby je možno učinit nápravná opatření ke korekci.

Proveďte měření napříč z jednoho rohu do druhého rohu, abyste zkontrolovaly nastavení rámu do pravého úhlu. Rám je nastaven do pravého úhlu, pokud se body A - A rovnají bodům B - B, v takovém případě lze horní kotvící prvky připevnit.Zkontrolujte, zda je okno ve správné úrovni na nosných krovech a zda je v porovnání s trámy ve správné pozici. K podpěře úhelníku slouží plastový klínek, v případě, že trám není ve vhodné úrovni.Namontujte montážní úhelníky
 

Zabezpečení rámu před zatékáním. Vyjměte okenní křídlo !Pro pokračování v montáži vyjměte opět okenní křídlo. Nezapomeňte zmačknout zavírací body na obou okenních pantech. Po vyjmutí křídla jej opatrně umístěte uvnitř a zapezpečte proti pádu. Příprava podstřešní folie.Zabezpečení vodotěsnosti střešních oken je velice důležité za účelem ochrany před nepříznivými vlivy počasí. Proto doporučujeme umístit okolo rámu pásy hydroizolační fólie (případně použijte zateplovací sadu, ve které je fólie již připravena pro konkrétní rozměr střešního okna). Nejprve uřízněte čtyři pruhy, které umístíte okolo rámu. Uvolnění nosné latěUvolněte nosnou lať (nebo z latě vytáhněte hřebíky) pod rámem, aby bylo možné umístit novou folii. Připevnění hydroizolační střešní fólieInstalaci začínejte od spodního části vsunutím pod nosnou lať a připevněním k dolní části rámu. Připevnění hydroizolační střešní fólie kolem nosných latíPři upevňování bočních částí zkontrolujte správné naříznutí a těsné upevnění kolem latí. Připevnění vrchní části hydroizolační střešní fólieVrchní část hydroizolační střešní fólie musí být připevněna pod stávající folií na střeše. Pokud jsou na střeše kontralatě , musí být odstraněna část úseku s nosnými latěmi, aby bylo možno prvky obložení zasunout na místo. Odříznutí stávající střešní fólieOdřízněte stávající střešní fólii nad nosným trámem, aby bylo možné zasunout horní díl folie. Přeložte střešní fólii

Vyjměte odříznutý kus a díl horní folie upevněte nad rámem. Odstraněný kus položte zpět a upevněte jej.
INSTALACE LEMOVÁNÍ NA PROFILOVANOU STŘEŠNÍ KRYTINU Úprava střešních tašekV závislosti na výšce střešní tašky a na její  vzdálenosti od spodní hrany rámu okna je někdy vhodné - v případě vyšší profilované tašky - upravit střešní tašku pod oknem seříznutím horní hrany, aby bylo možno správně umístit spodní díl lemování s tvarovací manžetou, která je součástí lemování.Zaříznutí střešní taškyZměřte místop kde bude taška seříznuta a pomocí ruční úhlové brusky odřízněte okraje. Zpětné umístění střešních tašekStřešní tašky umístěte zpět do spodní řady. Upevnění spodního dílu lemováníUpevněte díl lemování k rámu. Dlaněmi stlačte a uhlaďte plášť podle tvaru střešních tašek. Podle potřeby je možné opatrně použít gumové kladívko na usazení a tvarování pláště. Postupujte od střední části k okrajům.

 Usazení spodního dílu oplechováníUsaďte spodníí díl oplechování.Usazení bočního dílu lemováníUsaďte boční díly lemování.

Zkontrolujte, zda je boční díl lemování správně nasazen na dolním díle lemování.

Přibyjte k rámu.Upevnění postranního dílu lemováníUpevněte boční díly lemování k nosným latím pomocí přiložených příchytek.Usaďte postranní díly oplechování.Usaďte části bočních dílů oplechování.Usazení oplechování okenního křídlaPřišroubujte horní díly oplechování okenního křídla.Usazení vrchního dílu oplechováníUsaďte vrchní díl oplechování.Upevnění horního dílu lemováníUpevněte části horního dílu lemování. Musí dokonale přiléhat ke stávajícímu hornímu dílu oplechování.Zpětná instalace střešních tašek na stranu.Střešní tašky doležte po stranách. Doporučujeme mírně naříznout izolační pěnu, těsně nad každou taškou. Zabráníte tak možnosti vzniku spár na místě uložení střešních tašek.

Kontrola přiložení střešních tašekJe možné, že na jedné straně rámu bude potřeba střešní tašky seříznout, za účelem dokonalého usazení. Zkontrolujte, zda jsou spáry v doporučené toleranci (30-60mm).Zpětné umístění vrchních střešních tašekStřešní tašky instalujte zpátky do řady. Je možné, že bude potřeba střešní tašky seříznout za účelem dokonalého usazení. Dodržujte doporučenou toleranci mezi taškami a rámem (60-150 mm).Zpětné vložení okenního křídlaOkenní křídlo nasaďte zpátky do rámu. Před umístěním pantů do uzavírání zkontrolujte, zda je rám dokonale zafixován.

Mezery mezi hladkými taškami a rámem by měly být mezi 0-40 mm. Mezery mezi profilovanými taškami by měly být 60-80 mm.Montáž je provedena!Prosím! Dokázali jste namontovat střešní okno !Související produkty

Lemování ke střešnímu oknu 78x92

Těsnící lemování Altaterra Toto...
běžná cena 2 172 Kč
vaše cena 1 433 Kč
skladem
Doprava zdarma

Stínící roletka Altaterra 78x92 a 78x98 béžová

Zastiňující roletky Altaterra Béžová...
běžná cena 1 340 Kč
vaše cena 1 099,89 Kč
skladem
Doprava zdarma

Stínící roletka Altaterra 78x92 a 78x98 modrá

Zastiňující roletky Altaterra Béžová...
běžná cena 1 340 Kč
vaše cena 1 099,89 Kč
skladem
Doprava zdarma

Zcela zatemňující roleta Altaterra 78x92 a 78x98 béžová

Zcela zatemňující rolety Altaterra Provedené...
běžná cena 1 705 Kč
vaše cena 1 454,42 Kč
skladem
Doprava zdarma

Zcela zatemňující roleta Altaterra 78x92 a 78x98 modrá

Zcela zatemňující rolety Altaterra Provedené...
běžná cena 1 705 Kč
vaše cena 1 454,42 Kč
skladem
Doprava zdarma

Venkovní markýza Altaterra 78x92 a 78x98

Venkovní markýzy Altaterra Markýza...
běžná cena 1 680 Kč
vaše cena 1 435,06 Kč
skladem
Doprava zdarma
© 2019 RADIM CHVÁTAL Vytvořilo 4every1 s.r.o.