Úžlabní plech s rozrážecí stříškou

Úžlabní plech s rozrážecí stříškou

Cena bez DPH: 404,96 Kč
Cena s DPH: 490 Kč
Ks
skladem
Váha: 4,9 Kg
Záruka: 24 měsíců
Výrobce: MASLEN, sklad Brno

Plech do úžlabí s rozrážecí stříškou pro krytí úžlabního styku dvou střešních ploch pro zabránění přelití proudu vody přes střed úžlabí.


Úžlabní plech s rozražečemPlechové úžlabí se středovým rozražečem (nosem) se na okrajích provádí s koncovými ohyby cca 15mm, jako pojištění proti zatékání sloupce vody pod sousední střešní plochy. Úžlabní plech se připevňuje k latím nebo k bednění pomocí kotvení a příponek z plechových pásků. Rozvinutá šíře plechu je minimálně 612mm. Sklon střešních rovin se může navíc lišt, na základě rozdílných sklonů může levou a pravou částí úžlabí protékat různé množství vody, proto se v těchto případech při výrobě úžlabí provádí tzv. mezilehlá vodní drážka (rozražeč či nos - případy při rozdílech sousedních rovin více jak 10°). Vhodným doplňkem jsou samolepící těsnící klíny úžlabí, které se instalují samolepící plochou na plochu úžlabí cca 3cm od koncového pojistného ohybu.Vlastnosti úžlabního plechu: Rozměr: šířka 612 mm, délka 2 m, váha 4,9 kg. 

Materiál: ocelové jádro o síle 0,5mm, ošetřené lakoplastovým povrchem o síle 0,25mm z obou stran - vrchní strana zvolená barva, spodní strana bílá. 

Barva: dle zvolené varianty, výběr z mnoha barevných provedení

Použití: pokrytí a ochrana úžlabí střech - místa styku dvou různých střešních ploch.


© 2019 RADIM CHVÁTAL Vytvořilo 4every1 s.r.o.