FAKRO EZV-A 114x140

FAKRO EZV-A 114x140

Cena bez DPH: 1 677,69 Kč
Cena s DPH: 2 030 Kč
Ks
skladem
Záruka: 24 měsíců
Výrobce: FAKRO

Těsnící lemování FAKRO EZV-A umožňuje vodotěsné spojení okna s profilovanou střešní krytinou do výšky profilu vlny 45 mm, jako jsou běžné tašky, plechová krytina nebo libovolná krytina odpovídající výšky. Lemování je standardně přizpůsobeno pro montáž samostatného okna v ploše střechy a jeho spodní pružná a tvárná část zajišťuje pevné a těsné kopírování profilu dané krytiny.


Těsnící lemování FAKRO EZV-A                                                                                  Těsnící lemování EZV-A umožňuje těsné spojení okna s profilovanými střešními krytinami, jako je např: taška, profilovaná plechová krytina. Je to univerzální lemování, které může být přizpůsobeno nejenom profilovaným krytinám, ale také všem druhům střešních krytin s výškou profilu do 45 mm. Standardně je určeno pro montáž samostatného okna v ploše střechy. Je dostupné také v modulové verzi pro sestavy oken:

  • při montážní hloubce N a V pro vodorovné, svislé a blokové sestavy,

  • při montážní hloubce J pro vodorovné sestavy.Toto lemování je dostupné v několika typech, díky čemuž lze okno montovat ve třech různých montážních hloubkách: N (+ 3 cm), V (0), J (- 3 cm).

Standardní hloubka montáže okna s použitím těsnícího lemování EZ je V - verze EZV-P.

Toto lemování umožňuje spojení okna s profilovanou střešní krytinou do výšky 45 mm, jako jsou tašky, plechová krytina nebo libovolná krytina odpovídající výšky.Nabízí se i v provedení pro sestavy oken:

- montáž v hloubckách N a V pro horizontální, svislé a blokové sestavy

- montáž ve hloubce J pro horizontální sestavy

Horizontální vzdálenost mezi okny je volitelná (standardy 10 a 14), svisle je vzdálenost pevná - 10 cm.

Lemování lze osadit ve třech hloubkách: N(+3 cm), V (0), J (–3 cm)

Standardní montážní hloubkou osazení střešního okna při použití lemování typu EZ je varianta V (0 cm).

Okna jsou určena do střech se sklonem:

od 15° do 90° pro hloubku osazení N a V,

od 20° do 90° pro hloubku J.


Složení lemování EZV:

Lemování se skládá ze čtyř zakladních částí (spodní, dvě boční a dolní).

Spodní část je kvůli těsnému napojení na střešní krytinu zakončena tvarovatelným límcem s aplikovanou butylovou lepicí páskou. Součástí lemování je drážka pro odvod vody a kondenzátu a také  těsnící klíny, které chrání krytinu před deštěm, sněhem a ostatními nečistotami. 


Schéma lemování pro profilované krytiny EZN-P EZV-P EZV-A XDP


Prvky lemování:


1 — spodní prvek lemování s tvarovatelným límcem šířky 165 mm.

2 — boční prvky

3 — horní prvek lemování

4 — proužky plechu pro přichycení k latím

5 — drážka pro odvod vody

6 — těsnící klíny


 


Výhodný doplněk lemování EZV-A:Zateplovací a těsnící sada XDP
Zateplovací sada XDP slouží k rychlému a těsnému zhotovení termoizolace a paropropustné izolace kolem střešního okna. Skládá se z paropropustného límce sloužícího ke spojení okna se střešní fólií použitou v konstrukci střechy. width= Límec je vyroben z kvalitní difuzní fólie EUROTOP. Boky límce je možné položit přímo na laťoví, bez ohledu na vzdálenost mezi latěmi a jejich tloušťku. Termoizolační materiál sady XDP je vyroben ze speciálně impregnované přírodní ovčí vlny. Sadu XDP tvoří:
  • bloky ovčí vlny s průřezem: 150x150 mm a 70x50 mm

  • spletené pruhy ovčí vlny s kulatým průřezem ø 50 mmTermoizolační materiál z ovčí vlny má optimální hustotu a a velkou pružnost, zajišťuje skvělé zateplení a těsnost kolem okna. Pro každé okno je nutno vybrat vhodný rozměr sady XDP.V nabídce FAKRO je k dispozici také izolační sada XDK, která zahrnuje:Schéma izolační sady XDK 
  1. bloky z ovčí vlny

  2. spletené pruhy z ovčí vlny

  3. paropropustný límec

  4. parotěsný límecSada XDK umožňuje rychlé a snadné zateplení střešního okna FAKRO.

 
© 2019 RADIM CHVÁTAL Vytvořilo 4every1 s.r.o.