Světlovod FAKRO SRT 350

Světlovod FAKRO SRT 350

Cena bez DPH: 4 875,21 Kč
Cena s DPH: 5 899 Kč
Ks
skladem
Záruka: 7 let
Výrobce: FAKRO

AKCE: Doprava produktu po celé ČR ZDARMA!!!
Světlovod FAKRO SRT 350 s pevným tubusem slouží jako designový prvek, ale i jako ekonomicky velmi výhodný střešní doplněk pro přívod denního světla do vnitřních prostor domu bez potřeby energetických zdrojů a to zejména tam, kde není možno použít střešní okno, nebo jiný zdroj denního světla. K tomuto světlovodu je nutno doobjednat lemování dle druhu krytiny.


Tubusový světlovod s pevným tubusem FAKRO SRTTubusový světlovod SRT se skládá z: kopule, pevného třídílného světlovodného tubusu SRM (po 61cm), kolena SRK 350, stropního rámu, prizmatického difuzéru a montážní sady. Celková délka tubusu je tedy 2,1m. Ke kompletní sadě je tedy nutno samostatně objednat lemování dle charakteru střešní krytiny (buď SLS pro ploché krytiny, SLZ pro profilované krytiny, nebo SLH pro vysoce profilované krytiny ).Hlavní funkcí tubusového světlovodu SRT je zajistit přísun přirozeného světla dovnitř budovy. Použití tohoto typu světlovodu umožňuje přivést světlo do všech místností v budově, i do těch, ve kterých není možno namontovat střešní nebo svislá okna. Prostory bez přírodního světla jsou temné a nepohodlné. Jedná se např. o koupelny, šatny, chodby, schodiště nebo také sklepy. Skrze tubusový světlovod proudí do budovy přirozené světlo a projasňuje interiéry. V dalších místnostech může tubusový světlovod hrát roli dalšího zdroje světla, čímž přispěje k úspoře elektrické energie.Tubusový světlovod SRT přenáší světlonosným tubusem denní světlo dopadající na kopuli namontovanou na střeše. 

Sluneční paprsky se odráží od stěn ohebného tubusu s reflexní vrstvou a směřují směrem dolů na difuzér.  Difuzér, který je namontován ve stropě pomocí stropního rámu, rovnoměrné rozptyluje sluneční paprsky a projasňuje místnost. Tubusový světlovod lze díky přídavnému světelnému zdroji SLO plnícímu funkci lampičky použít také během večera nebo v noci. 

CHARAKTERISTIKA:
 • tubusový světlovod se skládá z: kopule, těsnícího lemování, pevného světlovodného tubusu, kolena, prizmatického a průsvitného difuzéru a stropního rámu;

 • reflexní vrstva (využívající čísté stříbro) využitá ve výrobě dílů světlovodného tubusu vyniká jedním z nejvyšších součinitelů odrazovosti - 98 %;

 • přípustná délka světlovodného tubusu může být až 1200 cm (nad 400 cm je nutno použít stabilizační prstenec);

 • speciální těsnící lemování zaručuje těsnou a snadnou montáž;

 • tubusové světlovody lze montovat ve střechách se sklonem 15-60° nebo v plochých střechách;

 • dostupné jsou tři druhy těsních lemování: pro ploché střešní krytiny (s tloušťkou do 10 mm), pro profilované střešní krytiny (s tloušťkou do 45 mm) a pro vysoce profilované střešní krytiny (s výškouprofilu do 90 mm).

 • 7letá záruční doba na tubus a kopuli, 5 let na lemování a ostatní doplňkové části.Sluneční svit

Velmi důležitým faktorem ovlivňujícím množství přivedeného světla je umístění kopule světlovodu na střeše.Při výběru vhodného místa pro montáž světlovodu je nutno brát zřetel na následující doporučení:
 • kopuli světlovodu je vhodné umístit na jižní, nejslunečnější část střechy, vyhnout se stinným místům (viz obr. 1.),

 • světlovodný tubus vést co nejkratší a nejjednodušší cestou, čímž zajistíme větší množství světla,

 • namontovat tubus tak, aby byl napnutý na maximální délku (světlovod s ohebným světlovodným tubusem).Při výběru množstí a velikosti světlovodů pro danou místnost musíme zvážit:
 • velikost a tvar místnosti, především pak její výšku,

 • způsob rozmístění světlovodů (viz obr. 1. a 2.),

 • barevnost a texturu stěn, stropu a podlahy,

 • předpokládané uspořádání nábytku a vybavení bytu (v závislosti na typu místnosti).Světlovod                       SLT 350           SLT 550          SRT 250         SRT 350       SRT 550Osvětlená plocha              7 m²                 16 m²               8 m²               12 m²            27 m²Asymetrické rozmístění v místnostech bez oken může být použito pouze v odůvodněných případech kvůli lepšímu osvětlení určitého místa (např. pracoviště u počítače). V ostatních případech je tento způsob rozmístění světlovodů nevhodný nebo dokonce nepříznivý, pokud v místech, kam nedosahuje světlo, nestojí např. nábytek, nebo není tato tmavá plocha využita jinak.Základní schéma umístění světlovodu v místnosti s oknem v závislosti na potřebách uživatele (tzn. možnosti rozptylu a odrazu světla) a rozmístění nábytku. S ohledem na dva zdroje denního světla jsou rohové zóny místnosti dobře osvětleny a symetrické umístění světlovodu tady nehraje větší roli. Umístění světlovodu k protilehlé stěně okna může uprostřed místnosti způsobit snížení celkové intenzity světla. Schéma znázorňuje zjednodušené rozložení intenzity osvětlení pod difuzérem světlovodu v místnosti bez oken, ve které je světlovod umístěn v její centrální části. Díky tomu dochází k rozptýlení světla kuželovitě stejnoměrně po celé ploše místnosti, podobně jako je tomu u závěsných elektrických svítidel. K uvedeným světlovodům se pojí množství doplňků, zajišťujících komfortní využívání, případně zvýšení učinnosti světlovodů.


© 2020 RADIM CHVÁTAL Vytvořilo 4every1 s.r.o.