Světlovod VELUX TCR OK14

Světlovod VELUX TCR OK14

Cena bez DPH: 7 552,89 Kč
Cena s DPH: 9 139 Kč
Ks
skladem
Záruka: 10 let
Výrobce: VELUX

Tubusový světlovod VELUX TCR OK14 s průměrem tubusu 35cm je určen do plochých střech (PVC folie, falcovaný plech, IPA) se sklonem od 0 do 15° a má vzhled běžného střešního okna a díky tomu neruší tvar střechy. Jeho hlavním účelem je zajištění přívodu denního světla do vnitřních prostor budovy a to zejména tam, kde nelze použít klasická nebo střešní okna např. koupelny, chodby, schodiště, sklepní prostory, nebo haly s dlouhým střešním prostupem.Tubusový světlovod VELUX

 width= width=

Tubusový světlovod VELUX je designovým výrobkem. Rám do střechy není kopule, jako u konkurence, ale vypadá jako střešní okno a díky tomu neruší tvar střechy. Jeho hlavním účelem je zajištění přívodu denního světla do vnitřních prostor budovy. Zejména tam kde nelze použít klasická nebo střešní okna např. koupelny, chodby, schodiště, sklepní prostory. Světlovody najdou uplatnění také u komerčních budov a výrobních hal.


 width=

Denní světlo prochází do střechy nainstalovaným čtvercovým rámem s tvrzeným 4mm silným sklem se samočistící úpravou do světlonosného tubusu. Světelné nebo sluneční paprsky se následně odrážejí od vnitřního vysoce reflexního obalu a jsou směrovány do spodní části k rozptylovači světla ( difuzéru ), který je osazený ve stropu místnosti a je vybaven akrylátovým dvojsklem. Jeho úkolem je rovnoměrné rozptylování dodaných paprsků světla do prostoru místnosti pro její prosvětlení. Použitý pevný a vysoce reflexní tubus je v základu vybaven dvěmi koleny pro kopírování případné konstrukční překážky v průběhu montáže. Tubus skvěle odráží světelné paprsky, má díky superreflexní vrstvě po celé své délce skvělý účinek při vedené světelného paprsku bez zjevných ztrát. Světlovod může být používaný také ve večerním období při použití dodatečného světelného prvku. Světlovod VELUX má základní délku max 185cm, ale může být dodatečnými nastavovacími díly prodlouženy až na 600 cm ( pro dosažení maximálního efektu světelné vodivosti se nedoporučuje délku dále zvyšovat ).

CHARAKTERISTIKA:

  • světlovod TCR se skládá z manžety z tvrzeného PVC s akrylátovou čirou kopulí, lemování, pevného tubusu, dvou pevných kolen a stropního difuzéru, width=

  • speciální lemování zaručuje těsnost a snadnou montáž do všech druhů krytin,

  • vyrábí se ve dvou provedeních: TWR a TLR do šikmých střech a TCR a TCF do plochých rovných střech,

  • standardní délka světlonosného tubusu je 185 cm,

  • výška od podhledu k montážní rovině horního rámu by měla být minimálně cca 50cm

  • možnost objednaní prodloužení dílu do max. délky 600 cm,

  • tubusové světlovody TCR jsou určené k montáži do střech o sklonu 0° – 15°,

  • světlovod a lemování jsou balené v celku, proto musí být objednány dle druhu krytiny,

  • světlovody VELUX mohou být díky speciálnímu systému montovány i do zcela plochých střech.Záruka 5 let + prodloužená záruka 5 let při splnění podmínek, celkem tedy 10 let - poskytuje firma VELUXK uvedeným světlovodům se pojí množství doplňků, zajišťujících bezpečnou montáž do každé střechy. width=Stropní difuzér s možností výběru rámečku ZTB (plast v dekoru HLINÍK, MOSAZ a MAHAGON), zasklení difuzéru ZTC je možno mimo standardního také PRIZMATICKÉ, nebo KRYSTALOVÉ. width= Nosič LED žárovky ZTL, je umístěn přímo v tubusu, pro svícení světlovodem i ve dnech, kdy je pod mrakem, nebo v nočních hodinách.  width= Prodlužovací díl tubusu ZTR o délkách 64 nebo 124 cm.

© 2020 RADIM CHVÁTAL Vytvořilo 4every1 s.r.o.