Tyvek Solid

Tyvek Solid

Cena bez DPH: 26,35 Kč
Cena s DPH: 31,88 Kč
M2
skladem
Váha: 7,5 Kg
Záruka: 24 měsíců
Výrobce: TYVEK

Jednovrstvá, superdifuzní, kontaktní pojistná hydroizolace z polyetylénu s vysokou hustotou s antireflexním povrchem lze pokládat na bednění nebo přímo na tepelnou izolaci šikmých střech a rovněž je vhodná pro aplikaci na stěny. Dodáváme pouze celá balení - role 75m2. Prosíme, aby množství v objednávce odpovídalo násobku čísla 75m2, neboť nedodáváme části balení, ale pouze celé role membrány.


 width=Pojistné hydroizolační vysoce difuzní membrány DuPont TYVEKJednovrstvá, superdifuzní, kontaktní pojistná hydroizolace z polyetylénu s vysokou hustotou s antireflexním povrchem lze pokládat na bednění nebo přímo na tepelnou izolaci šikmých střech a rovněž je vhodná pro aplikaci na stěny.Jedná se o speciální pevnou a pružnou folii, vyrobenou z tenkých polyetylenových mikrovláken. Tyvek se vyznačuje řadou vlastností, které z něj činí ideální pojistnou hydroizolaci pro konstrukci dvouplášťové i tříplášťové střechy. Tyvek, přes to, že je vodotěsný, volně propouští vodní páru. Zůstává difuzně otevřený a vodotěsný i při plnoplošném položení na tepelnou izolaci, a proto odpadá, pro jiné pojistné izolace nezbytná, větraná mezera.Tyvek je nepropustný pro vítr a tím zvyšuje účinnost tepelné izolace. width=Strukturu membrán Tyvek tvoří vrstva mnoha polyetylenových mikrovláken náhodně spletených tak, že v příčném řezu vytváří síť kanálků, kterými proniká vodní pára, zatímco voda, jejíž molekuly jsou větší, kanálky nepronikne.Tloušťka funkční vrstvy membrán Tyvek je 200 mikronů, je tedy přibližně 5krát větší než u jiných vícevrstevných střešních fólií, které mají tloušťku funkční vrstvy ovlivňující difuzní vlastnosti 40 mikronů.

Díky této vlastnosti je pro membránu Tyvek typická větší propustnost vodních par a větší odolnost proti povětrnostním vlivům a proti UV záření. Zároveň zůstává fólie Tyvek velice lehkým materiálem, což usnadňuje její manipulaci a montáž.

Charakteristika:
Plošná hmotnost (g/m2)............................................82Rozměr role (m).....................................................1,5mx50mPropustnost vodních par (g / m2/ 24 hodin)..............> 1300Hořlavost (stupeň).....................................................E*Pevnost podélná (N/5cm)..........................................245Pevnost příčná (N/5cm).............................................215Ekvivalentní difúzní tloušťka Sd(m)............................0,03Teplotní stálost (od - do °C).......................................-40  +100UV stálost (měsíce).....................................................4 Montážní zásady:Pásy Tyveku jsou pokládány rovnoběžně s okapem odspodu nahoru. Při pokládání jsou pásy rovnoměrně napínány. Minimální přesah pásů je 150 mm. width=Nastavování pásů se provádí v místě krokví. Všechny spoje Tyveku orientované po spádu střechy je nutno zajistit přelepením samolepicí páskou Tyvek.Tyvek je přeložen přes hranu hřebene s přesahem 150 mm na každou stranu.Na nároží je TYVEK zdvojen pomocí pásu o šíři min. 600 mm. V úžlabí se položí podélně pás Tyveku o šířce 600 mm. Takto upravené úžlabí překryjeme Tyvekem z obou stran po spádu a ukončíme 300 mm na protější straně. Znovu aplikujeme pás Tyveku 600 mm široký podélně úžlabím. Na takto připravený podklad připevňujeme úžlabí.Tyvek soft je odolný proti plísním a houbám, odolává většině chemických látek a jejich působení nemá vliv na jeho životnost a fyzikální vlastnosti. Přímý styk s rozpouštědly nebo ředidly vede k uvolnění vazeb materiálu a k částečné změně fyzikálních vlastností. 1 ROLE = 75 m2, dodáváme pouze v celých baleních© 2019 RADIM CHVÁTAL Vytvořilo 4every1 s.r.o.